Eind 2018 schreef ik al eens over Remade Industry, het bedrijf dat tassen maakte van oude politiepakken. Maar sinds het bedrijf veel oude brandweerkleding heeft ontvangen, is men hier ook mee aan de slag gegaan. Er is inmiddels een flinke collectie ontstaan. En telkens als ik nieuwe artikelen voorbij zie komen word ik er weer blij van. Tijd dus om het jullie ook te laten zien.
Remade Industry
Voor diegene die Remade Industry niet kennen, dit bedrijf is ooit opgezet door modeontwerpster Janine Nieuwkoop. Zij laat in sociale werkplaatsen en haar eigen atelier oude werkkleding vermaken tot allerlei accessoires. Dit heeft zij al gedaan met de politie-uniformen, de oude ambulancekleding, de kleding van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij en dus ook met brandweerpakken.

Dit is iets wat ik de laatste jaren steeds vaker voorbij zie komen. Meestal gaat het om oude werkkleding die vermaakt wordt tot tassen. Maar Remade Industry is anders. Zij hebben natuurlijk hele bijzondere werkkleding. Het gaat om kleding die wordt gedragen door bekende beroepsgroepen. Of helden, zoals ze het zelf noemen.
Daar kom je natuurlijk ook niet zomaar aan. De Rijksoverheid, het Instituut Fysieke Veiligheid, Defensie en Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen Nederland hadden in 2018 een wedstrijd georganiseerd om de oude brandweerpakken een goede bestemming te geven. Nieuwkoop won die wedstrijd en daarmee de prijs van 350 brandweerpakken. Maar daar is het niet bij gebleven. Ze ontvangt nog steeds vanuit verschillende regio’s pakken. En gelukkig maar, want de vraag is op dit moment nog groter dan het aanbod.
Nieuwsgierig geworden? Tijd om je mijn favoriete accessoires te laten zien!
Los gaan met oude brandweerslangen
Eén van mijn favoriete producten is onderstaande riem. In eerste opzicht lijkt hij niet bijzonder, maar wel als je het verhaal erachter kent. Hij is namelijk gemaakt van oude brandweerslangen. Jawel, Remade Industry is naast kleding ook hiermee aan de slag gegaan. En het toffe is dat je er je eigen naam of die van een brandweercorps op kunt laten zetten.

Maar het houdt niet op bij een riem. Van dezelfde brandweerslang kan men een brillenkoker maken. En ook hierbij is het mogelijk om je naam erop te laten zetten.

Net als je denkt dat dit leuk was, dan kom je erachter dat ze zelfs onderzetters maken van diezelfde brandweerslangen. Te koop in een setje vanaf zes stuks. Hoe leuk!

Accessoires van oude brandweerkleding
Maar laten we weer even terug gaan naar de brandweerpakken. Want daar worden ook veel interessante dingen van gemaakt. Deze overwanten bijvoorbeeld. Niet alleen leuk om te zien, maar ook handig omdat de stof toch al gemaakt is voor hogere temperaturen.

Een leuke variant van de overwant zijn de ijskrabbers waarmee je dankzij het fluorescerende materiaal ook nog goed zichtbaar bent.

En natuurlijk zijn er ook tassen te koop. Heel veel verschillende soorten tassen. In diverse maten, kleuren en prijzen.



Omdat er veel vraag is naar de producten van Remade Industry kan het voorkomen dat niet alles wat je in dit artikel ziet online beschikbaar is. Vanaf volgend jaar zal het atelier gaan uitbreiden zodat de webshop aangevuld kan worden en er meer persoonlijke opdrachten uitgevoerd kunnen gaan worden.
Winactie!
Ben jij ook zo enthousiast geworden van de producten in dit artikel? Dan heb ik goed nieuws! Ik mag namelijk vijf ijskrabbers weggeven! Voor jezelf of misschien als leuk kerstcadeau?
Wil je kans maken op één van deze brandweer-ijskrabbers? Je hoeft alleen hieronder of op social media (onder mijn post over dit artikel) aan te geven dat je mee wilt doen. Doe dit voor donderdag 17 december 12:00. Op die dag zullen de vijf winnaars door middel van een online naamloting worden gekozen én bekendgemaakt. Wanneer je hebt gewonnen, dan ontvang je daar via social media of via e-mail een bericht over.
Groetjes,
Aileen
* De producten voor deze winactie zijn beschikbaar gesteld door Remade Industry. Je kunt alleen deelnemen wanneer je 18 jaar of ouder bent en woonachtig in Nederland. Er worden in totaal 5 winnaars gekozen. De winnaars krijgen één ijskrabber van Remade Industry t.w.v. €14,99. Op 17 december 2020 zal de winnaar bekend worden gemaakt. Lees voor meer informatie mijn disclaimer.
Wat een leuk en goed initiatief! Ik weet zeker dat ik iemand heel blij kan maken met de ijskrabber dus doe graag mee met deze actie.
Wat leuk!
Doe graag mee
Mvg
Laurens
Erg leuk. ik doe graag mee!
Wat een super leuk odee ik doe graag mee
Hoi Aileen! Leuke actie, ik doe graag mee!
Mooie actie, ik doe graag mee!!
Prachtig initiatief, ik doe heel graag mee.
Gaaf zeg, ik doe mee!!
Goed en duurzaam initiatief…..en leuke actie waar ik graag aan mee doe!
Ziet er strak uit, als brandweerman vindt ik dit mooi. En een ijskrabber is nooit weg
Hier doe ik graag aan mee, kan er in België ook reclame gemaakt worden voor jullie ?
Oooo dat is echt leuk en apart , die wil ik met heel groot plezier geven aan mijn goede baas, uiteraard ga ik mooi inpakken met een grote strik erop .
Ik doe ook graag mee. Leuk initiatief en altijd leuk die stukjes van jou.
Top idee, in de lijn van telefooncellen als AED-Kasten en praatpalen vd ANWB krijgen ook leuke tweede bestemmingen. Als instructeur Eerste Hulp doe ik graag mee om jouw ideeën verder te verspreiden.
Supertof! Dat scheelt ieder jaar weer zo’n waardeloos ding van de budgetwinkel. Das pas duurzaam 🙂
Leuke producten en leuke actie, doe graag mee!
Heel leuk en interessant artikel. En de spullen die gemaakt worden zijn echt heel tof! Ik doe graag mee.
Super, mooie producten! Ik doe graag mee met de win actie!
Zelf maak ik producten van afgedankte militaire kleding!
Leuk initiatief. Ik heb nog wel een aantal tips: ik draag in mijn uitrukpak altijd een zakje met persoonlijke spullen, zakmes, stift, enzo, deze is ook gemaakt van een oud bluspak. Tijdens de hitte trainingen wordt er ook gebruik gemaakt van helmcovers, ook ideaal te maken van oude kleding.
Wat een leuke producten, ik doe graag mee met deze actie!